עם תחילת עונת החורף וירידת הגשמים העזים, ישראלים רבים מגלים בעיות רטיבות בגלל איטום לקוי בגג המבנה. מומלץ להקדים תרופה למכה ולהזמין שירות איטום מקצועי ואמין המספק פתרונות יעילים ואיכותיים לשנים ארוכות.


 במידה ומגלים רטיבות בתקרה או בקירות הבית בגלל בעיות איטום בגג מרוצף יש להזמין איש מקצוע מנוסה שיציע את הפתרון היעיל ביותר. יש מגוון שיטות לאיטום הגג, חשוב להדגיש כי ניתן לבחור בשיטת איטום גגות מרוצפים ללא עקירת והרמת המרצפות, בעלות זולה ומשתלמת יותר עבור הלקוח.


איטום גגות מרוצפים עם אחריות


ראוי לציין כי השיטה היחידה המבטיחה איטום 100% של הגג המרוצף היא רק באמצעות עקירת אריחי הריצוף ממקומם, איטום מלא ואיכותי של השכבות המונחות מתחת לאריחי הריצוף, ובסיום יש לבצע ריצוף מחדש. עבודה זו מורכבת, ארוכה ויקרה יותר בהשוואה לטכניקה חדשנית של איטום גגות מרוצפים ללא הרמת האריחים. 


בשיטה החלופית ניתן לנסר בדיסק חשמלי מרווחים בין המרצפות על הגג בעומק וברוחב של 3-4 מ"מ, לאחר ניקוי החריצים משאריות אבק ולכלוך אוטמים את הפוגות בחומר איטום גמיש ואיכותי, לרוב משתמשים בחומר אלסטי על בסיס גומי כמו אקריסיל המכיל דבקים אפוקסיים. לאחר מכן מבצעים איטום גג מרוצף בחומר פוליאוריטני ליצירת משטח אטום, יש להקפיד במיוחד על איטום יעיל ועמיד במפגש בין הפנלים לרצפה ולאורך כל נקודות החיבור בהיקף של הגג.


איטום גג מרוצף באחוזי הצלחה גבוהים


כאמור, שיטת איטום גגות מרוצפים ללא הרמת האריחים נחשבת ליעילה ואיכותית, אך לא ניתן להבטיח 100% הצלחה, מאחר ובמקרים מסוימים יש בעיות איטום בקירות החיצוניים, במרפסת של אחד השכנים, או שהחול מתחת לאריחי הריצוף ספוג במים ואלה דוחקים החוצה את האיטום החדש. עם זאת, ברוב המקרים השיטה יעילה ופותרת את הבעיה, אך יש לזכור כי האיטום יעיל לתקופה של כחמש שנים, ולאחר מכן מומלץ לבצע איטום לטווח ארוך הכולל הרמת הרצפות, איטום ביריעות ביטומניות וריצוף מחדש.


לכן, חשוב להזמין חברת איטום מקצועית ואמינה המסייעת ללקוחותיה לקבל החלטה נכונה, וליהנות מייעוץ, מאיטום יעיל ומעבודה עם אחריות.